Kurs hakowy – Trochę zapomniany, a bardzo opłacalny

kurs hakowy

Czy wiesz, do czego uprawnia kurs hakowy? Zwykle, mało kto od razu wie, o co chodzi. Niestety, kurs hakowy wydaje się nico zapomniany, mimo, że daje wiele możliwości. W tym artykule powiemy o różnych możliwościach, jakie otwierają się przed osobą, która ukończyła kurs hakowy. Powiemy także, jakie inne kursy warto robić.  

Co umożliwia kurs hakowy?

Kurs hakowy, hakowego – inaczej sygnalisty – zapewnia uprawnienia do obsługi haka różnych urządzeń dźwigowych na przykład:

  • suwnic,
  • żurawi,
  • wyciągarek,
  • wciągników,
  • i tym podobnych.

Dzięki certyfikatowi otrzymanemu po kursie hakowego można z powodzeniem znaleźć pracę w stoczni, w magazynie, na budowie oraz w pozostałych miejscach, w których niezbędne są urządzenia transportu bliskiego. Nie zwlekaj z realizowaniem planów i marzeń – zainwestuj w samego siebie, bo to najlepsza inwestycja. W trakcie szkolenia na hakowego zdobywa się wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. Następnie należy zdać egzamin wewnętrzny, wtedy otrzymuje się uprawnienia hakowego na wzorze MEN. Koszt takiego kursu wynosi od 250 zł, jednak jest to wydatek, który szybko się zwróci.

kurs na ładowarki teleskopowe Poznań

Możliwości jest więcej

Oczywiście możliwości jest wiele. Szczególnie warto się zainteresować kursami teraz, gdy po pandemii wiele firm oferuje je w wersji online. Można bez wychodzenia z domu zdać przynajmniej część teoretyczną. Co myślisz o kursie na spawacza? Co ciekawe, ten kurs stał się bardzo popularny wśród kobiet. Inną opcją są  na wózki widłowe czy ładowarki teleskopowe. Ostatni przoduje. Co umożliwia nam kurs na ładowarki teleskopowe Poznań? Czym one są? Mówiąc fachowo, to “Wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z wysięgnikiem”. Jakie korzyści odnosimy z takich uprawnień?

  • Podnoszą się nasze kwalifikacje zawodowe.
  • Stajemy się rozchwytywani na rynku pracy.
  • Nierzadko to my ustalamy pewne zasady, ponieważ stajemy się cennym pracownikiem.
  • Możemy zarabiać duże pieniądze za granicą.

Inwestowanie w samego siebie zawsze przynosi korzyści, nawet jeśli nie będziesz zajmował się tym, czego uczyłeś się na kursie, CV z dodatkowymi informacjami zachęci więcej pracodawców.