Jak sprawić radość starszej osobie, która przebywa w domu opieki?

dom spokojnej starości Bydgoszcz

Czy znasz jakąś starszą osobę, która przebywa w domu opieki? Dom spokojnej starości Bydgoszcz, choćby był najbardziej profesjonalnym i przystosowanym miejscem, nie zastąpi prawdziwego domu i kontaktu z bliskimi. Dlatego warto starszym osobom co jakiś czas robić niespodzianki. Jakie?

Nie wybieraj samotności dla kogoś

Wielu Polaków ma negatywne nastawienie do domów opieki. Uważają, że starsi ludzie w nich są samotni, pozostawieni na pastwę opiekunów i niedołężnych rówieśników. Ale trzeba pamiętać, że dzisiejsze standardy daleko odbiegają od tych sprzed 20 lat. Poza tym, to przecież od bliskich zależy, jak często będą odwiedzać mamę, babcię czy inną osobę w domu opieki. Odwiedziny zwykle odbywają się każdego dnia, w określonych godzinach. Jeżeli jakaś starsza osoba nie jest odwiedzana, to tylko i wyłącznie z wyboru jej rodziny. Wróćmy do niespodzianek, jakie można robić podopiecznym domów spokojnej starości. Wszystkie z nich wymagają poświęcenia czasu, Ale warto zdobyć się na pewne wyrzeczenia, aby kogoś uszczęśliwić.

dom opieki Bydgoszcz

Poświęć czas

Po pierwsze, nie zapominaj o zwykłych wizytach. Każda minuta, którą poświęcisz jest cenna dla osoby w domu opieki Bydgoszcz. Ale jeszcze przyjemniej będzie, jeśli zaplanujesz sobie kilka godzin ze starszą osobą. Możesz zabrać ze sobą jakieś owoce, kanapki. Na pewno koło domu opieki są jakieś ławki, drzewa. Jeśli nie to w samym budynku powinno być miejsce specjalnie na odwiedziny. Może mógłbyś zabrać ze sobą kogoś jeszcze? Starsi ludzie, nawet jeśli nie dają tego po sobie poznać, bardzo cenią takie gesty. A może masz możliwość zabrać gdzieś podopieczną domu spokojnej starości? Może obiad w domu rodzinnym, albo wyjście do restauracji? Naszym ostatnim pomysłem są ręcznie robione, kolorowe kartki z miłymi słowami, zdjęciami. Nie trzeba być uzdolnionym plastycznie, aby zrobić małą, kolorową laurkę, która może ożywić i rozweselić pokój.

Dom spokojnej starości Bydgoszcz nie musi być straszny

Jak widać, można zrobić wiele, by starsza osoba nie czuła się bardzo samotna i opuszczona. Ktoś mógłby powiedzieć, że skoro ma tyle czasu poświęcać, to równie dobrze starsza osoba może zostać w domu z rodziną. To często najlepsze rozwiązanie, ale zdarza się, że rodzina nie da rady należycie zaopiekować się starzejącym członkiem rodziny. Wtedy lepiej postawić na dom spokojnej starości Bydgoszcz.