W Mogilnie powstaje nowe osiedle – Gdzie dokładnie?  

nowe mieszkania Mogilno

Mieszkańcy Mogilna wiedzą, że jest to miasto, które cały czas się powiększa i rozwija. Powstają tu nowe markety, a także osiedla. Jedno z nich  budowane jest przy ulicy Grobla. W tym artykule opowiemy trochę o tym osiedlu. Powiemy, ile kosztują nowe mieszkania Mogilno, jaki mają metraż i czy okolica jest zachęcająca. Wspomnimy tez o korzyściach wynikających z mieszkania w Mogilnie. Zapraszamy do lektury.

Nowe mieszkania Mogilno – Gdzie dokładnie?

Wiele słyszy się o najnowszych inwestycjach deweloperów w okolicach Mogilna, Barcina, Janikowa, a także większych miast. Ludzie coraz chętniej kupują własne mieszkania, a nawet domy. W Mogilnie jedna z takich inwestycji powstała na Ulicy Grobla. Nowe osiedle, a co za tym idzie nowe mieszkania Mogilno położone są w świetnej lokalizacji. Do centrum dojedzie się w zaledwie 5 minut. Oprócz tego w pobliżu znajduje się hala widowiskowo sportowa z kręgielnią, siłownią, salą zabaw, kryte lodowisko, plac zabaw, boisko orlik oraz stadion piłkarski. Co więcej niedaleko są sklepy, supermarkety i tym podobne. Nowe osiedle Mogilno otoczone jest terenami zielonymi. Pola i łąki to jego sąsiedztwo. Marzysz o mieszkaniu niedaleko jeziora? Z tego osiedla jest tylko kilka kilometrów do plaży z kąpieliskiem letnim. Jednak to nie jedyna nowopowstała inwestycja. Kolejne osiedle wygodnych mieszkań powstało przy ulicy Niezłomnych. A co powiedzieć o aktualnych cenach mieszkań? I czy warto zainwestować w Mogilnie?

mieszkania na sprzedaż Mogilno

Ile średnio kosztują mieszkania na sprzedaż Mogilno?

Z powodu pandemii, a teraz także wojny, ceny mocno podskoczyły w górę. Na szczęście aktualnie możemy zauważyć spadek w porównaniu chociażby z marcem tego roku. Ile dziś zapłacimy za metr kwadratowy nowego mieszkania? Około 4 tysięcy złotych. Nie są to ceny wygórowane w porównaniu z innymi miejscowościami. I tym sposobem przechodzimy do pytania, czy warto inwestować w Mogilnie. Pierwszą korzyścią są właśnie ceny. Co ciekawe, nie tylko nieruchomości są tutaj tańsze. Wiele osób zauważa, że ceny w sklepach są nieco niższe. Dotyczy to zarówno niektórych supermarketów, jak również lokalnych, mniejszych sklepów. Atutem Mogilna jest lokalizacja i dworzec PKP. Trzeba przyznać, że miasto ciągle się rozwija.