Leczenie kręgosłupa Kraków – Nie bagatelizuj bólu

leczenie kręgosłupa Kraków

Nasze kręgosłupy są w ostatnich latach mocno nadwyrężane. Szczególnie dotyczy to młodych ludzi, którzy wiele godzin spędzają przed monitorem.  Coraz więcej z nich ma choroby zwyrodnieniowe. Czy leczenie kręgosłupa Kraków jest możliwe? Przy dzisiejszych technologiach i umiejętnościach lekarzy można naprawdę wiele.

Co może oznaczać bolący kręgosłup?

Ból kręgosłupa to problem powszechny, który dotyczy coraz młodszych ludzi. Z czego to wynika? Między innymi z siedzącego trybu życia. Dzieci spędzają bardzo dużo czasu przed komputerem. Mało które z nich mają odpowiednie fotele, które zapewniają im właściwą postawę ciała. Poza tym brak ruchu wpływa nieodpowiednia no cały organizm. Kolejną przyczyną bólu kręgosłupa jest otyłość, a jak wiemy, polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Ból kręgosłupa możemy odczuwać na różnych odcinkach – od szyi po lędźwia. Bolące plecy mogą być również związane ze zmianami zwyrodnieniowymi, stanami zapalnymi czy problemami z funkcjonowaniem stawów. Czy leczenie kręgosłupa Kraków jest możliwe?

neurochirurg Kraków

Leczenie kręgosłupa Kraków – Czy to możliwe?  

Przy dzisiejszych możliwościach lekarze mają ogromne pole do popisu w kwestii leczenia kręgosłupa. Dziś każdy neurochirurg Kraków może wykonywać tak skomplikowane operacje, że jeszcze 20 lat temu nawet nie były one marzeniem. Oprócz operacji znane są nowe metody fizjoterapii, masaży i tym podobnych. Jeśli udasz się do naprawdę dobrego ortopedy, który we właściwy sposób pokieruje twoim leczeniem, masz szanse na normalne życie, bez większego bólu pleców. Jeśli czujesz w plecach ból, nie bagatelizuj go. Wiele osób zrzuca winę na siedzący tryb pracy lub dźwiganie różnych produktów. Jednak może być to objaw zwyrodnienia kręgosłupa. Im szybciej się zareaguje tym lepiej. Na jakie objawy jeszcze powinniśmy być wyczuleni?

  • drętwienia, mrowienia, wrażenia pieczenia w obrębie kończyn górnych lub dolnych,
  • cechy stanu zapalnego w postaci: zaczerwienienia, obrzęków miejscowych, ocieplenia skóry i tkliwości palpacyjnej,
  • wrażenie zgrzytania podczas ruchów kręgosłupa,
  • w przypadku zwyrodnienia stawów kręgosłupa w odcinku szyjnym zawroty i bóle głowy.

Nie zwlekaj z odwiedzeniem dobrego lekarza. Chodzi o Twój kręgosłup – to dzięki niemu chodzisz, stoisz, siedzisz…