Jakie znicze i wkłady do zniczy są najlepsze?

Znicze

Dlaczego palimy znicze? Tradycja zaczerpnięta z czasów pogańskich. Dla jednych ma to charakter duchowy, dla innych sentymentalny, a jeszcze inni – chyba większość – pali znicze „bo tak trzeba”. Bez względu na to, czym ktoś się kieruje, regularnie staje przed wyborem zarówno znicza jak i wkładu do niego. Co najlepiej się sprawdza?

Znicze mogą być nawet artystyczne

Na co zwykle zwracasz uwagę wybierając znicze? Większość ludzi kieruje się ceną i każdego roku kupuje te same „elementy” na nagrobki. Jednak w rzeczywistości mamy ogromny wybór w kształtach, kolorach, napisach i tak dalej. Poniżej podstawowe rodzaje zniczy: 

  • Artystyczne – Są to znicze mające różne kształty, wzory i kolory, często w postaci kapliczek. Wyprodukowane z wysokogatunkowego szkła, dzięki czemu odznaczają się dużą odpornością na działanie warunków atmosferycznych. Do zniczy można na ogół zastosować wkład elektryczny bądź tradycyjny olejowy lub parafinowy. Są nieco droższe, za to prezentują się zdecydowanie lepiej.
  • Szklane – najczęściej do zniczy dołączone są kapturki i podstawki. Sprawdzą się przez cały rok, pasują o każdej porze. Właśnie te widzimy najczęściej.
  • Okazjonalne – Są to znicze przeznaczone na specjalne okazje takie jak dzień mamy. Często w kształcie serca z napisem „Dla taty” i tak dalej.
  • Znicze elektryczne – odznaczają się wysoką jakością, trwałością, estetycznością, a także długim czasem świecenia. Zdecydowanie opłacalny zakup.

Znicze zniczami, ale co powiedzieć o wkładach do nich?

wkłady do zniczy

Wkłady do zniczy – Możesz być Eko, możesz mieć tanio

Co ciekawe, w kwestii wkładów do zniczy mamy jeszcze większy wybór, niż przy samych zniczach.  Wkłady do zniczy dzielą się na:

  • parafinowe – na bazie 100% parafiny, bez dodatku oleju palmowego. Wkłady parafinowe odznaczają się długim czasem palenia, równomiernym wypalaniem, brakiem kopcenia. Parafinowe do zniczy to produkty całoroczne, które pięknie się palą, a przy przechowywaniu się nie kruszą;
  • wkłady olejowe do zniczy – są trwałe, mocne, dobrze znoszą różne warunki atmosferyczne. Ponadto wkłady olejowe odznaczają się długim czasem palenia oraz brakiem kopcenia. Wypalają się w całości równomiernie;
  • wkłady elektryczne LED do zniczy – świetne rozwiązanie, które gwarantuje dużą wygodę oraz długi czas świecenia. Zasilane są bateriami. Czas świecenia wkładów elektrycznych wynosi do 80 dni. Są mocne, trwałe, dostępne w wielu kolorach światła;
  • teleskopowe – dzięki regulowanemu modułowi z łatwością dostosowują się do konkretnych kształtów zniczy. Pasują praktycznie do wszystkich rodzajów zniczy dostępnych na rynku.

Co wybierzesz następnym razem? Warto być świadomym ile mamy do wyboru i co w rzeczywistości warto kupić.