Dlaczego warto wykorzystywać taśmy przenośnikowe w swoim przedsiębiorstwie?

Taśmy przenośnikowe

Zastosowanie taśm przenośnikowych ma wiele zalet, dlatego też coraz częściej można spotkać je w różnych miejscach pracy. Jest wiele rodzajów taśm transportowych i to, którą z nich wybierzemy zależy tylko i wyłącznie od transportowanego materiału. Zapoznaj się z artykułem i dowiedz się więcej na temat taśm przenośnikowych.

Taśmy przenośnikowe – rodzaje

Jest kilka rodzajów taśm przenośnikowych. Każda z nich ma swoje wady i zalety. Zbudowane są z różnych materiałów, dzięki czemu jedne z nich są odporne na korozję, a inne natomiast na działanie wysokich temperatur. Do najczęściej spotykanych zaliczamy jednak: taśmy przenośnikowe tkaninowo-gumowe, taśmy gumowe oraz taśmy przenośnikowe – zbrojone linkami stalowymi. W przedsiębiorstwach najczęściej wykorzystywane są taśmy, które są olejoodporne, trudnozapalne i trudnopalne.

Taśmy gumowe – czym są?

Taśmy gumowe wykonane są z płyty gumowe, która jest bardzo uniwersalnym materiałem, a jego zastosowanie jest szerokie. Wysoka wytrzymałość oraz elastyczność to największe zalety tego materiału. Gumowe taśmy transportowe to najważniejsza część przenośnika transportowego, który wykorzystywany jest do transportu materiałów sypkich. Istotne jest właściwe dopasowanie taśmy – minimalizuje to ryzyko uszkodzeń.

Taśmy gumowe

Wykorzystanie taśm transportowych

Taśmy transportowe wykorzystywane są w wielu przedsiębiorstwach. Najczęściej jednak spotkamy je w gospodarstwach rolnych (do transportowania zboża), w górnictwie (do transportowania węgla), na halach produkcyjnych (do transportu różnych elementów)  czy w żwirowniach (do transportowania piasku). Oczywiście miejsc, gdzie można je spotkać jest znacznie więcej. Dlaczego taśmy te są coraz chętniej wykorzystywane? Odciążają one znacznie pracę człowieka, co przyczynia się do zwiększenia wydajności przedsiębiorstwa. Dodatkowo są one praktycznie bezawaryjne, a jeśli naprawa jest konieczna, to nie jest ona skomplikowana.

Warto inwestować w urządzenia czy sprzęty, które znacznie polepszą jakość pracy. Decydując się na zakup taśmy transportowej zapoznaj się z ofertami kilku firm i wybierz tę najlepszą.