Dlaczego jacuzzi ogrodowe tak zyskuje na popularności?   

jacuzzi ogrodowe

W ostatnich latach widzimy duży wzrost sprzedaż jacuzzi. Głównie chodzi o jacuzzi ogrodowe. Sezon 2022 jeszcze bardziej podkręci ten trend, ale w wersji dmuchanej. Dlaczego ludzie tak chętnie kupują wanny Spa? Czy naprawdę warto?

Dlaczego jacuzzi ogrodowe jest tak popularne

Powodów jest kilka. Zacznijmy od potrzeby relaksu. Ponieważ tempo życia nie zwalnia, a wręcz przyspiesza, dookoła same złe informacje – pandemia, wojna, anomalia pogodowe, a nasza psychika jest coraz słabsza, wszyscy czujemy ogromną potrzebę zapomnienia i zrelaksowania. Jacuzzi ogrodowe w pełni nam to umożliwia. Wygrzewanie w ciepłej wodzie, połączone z masażem całego ciała to coś wspaniałego. A co powiedzieć o korzyściach zdrowotnych?

Jak jacuzzi wpływa na zdrowie fizyczne?

Kolejnym powodem, dla którego własne jacuzzi jest tak popularne to liczne korzyści zdrowotne. Przede wszystkim hydromasaż zmniejsza dolegliwości bólowe. Mówimy o głowie plecach, a także innych częściach ciała na przykład po kontuzjach. Wielu lekarzy sportowych zaleca kąpiele w wannie spa swoim pacjentom po urazach. Ale to nie koniec. Kąpiel w wannie z hydromasażem pomaga w walce z cellulitem. Poprawia krążenie, wpływa korzystnie na usuwanie toksyn z naszego organizmu. Jak widać korzyści zdrowotnych jest naprawdę wiele. Wymienione wyżej to jeszcze nie wszystkie. Dlaczego jeszcze ludzie tak chętnie kupują wanny spa?

jacuzzi

Cięcie kosztów

W czasach, gdy benzyna kosztuje ponad 7 złotych za litr, a wstęp na basen 15 złotych za godzinę ludzie wolą mieć strefę Spa na własnym podwórku. Nie ma w tym nic dziwnego. Faktem jest, iż  wanna z hydromasażem kosztuje, jednak jest to jednorazowy wydatek, a korzystać można na okrągło. Oczywiście podnoszą się opłaty za prąd i wodę, jednak podliczając i biorąc pod uwagę jeżdżenie wielu lub kilku kilometrów na basen lub do Spa i płacenie za wejściówki, w krótkim czasie własna wanna okaże się bardziej ekonomiczna. Pragniesz relaksu i nie chcesz przepłać? Postaw na własne spa ogrodowe.